WhatsApp
Telefon

Köpek Eğitim

Köpek Eğitim

Köpek Eğitim

Köpekleri Eğitme Yöntemi

Köpeklerin sizi mutlu etmek için yapamayacağı şey yoktur - bu yüzden çoğu kolayca eğitilebilir. Başlamadan önce, onun bilmesini istediğiniz temel komutların bir listesini yapın: "otur", "dur", "gel", "aşağı" veya "hayır" (bu daima ileride faydalı olur). Ayrıca onun havlamasını kontrol etmek, masadan yemek dilenmemesini sağlamak ve ev kazalarından kaçınmayı öğretmek de isteyebilirsiniz. Bunların hepsi son derece uygulanabilir şeyler ve bu konuda tek gereken şey tutarlılık, övgü, ara sıra verilen ödül mamaları ve bol miktarda sabır ve pozitif yaklaşımdır. 

Ev Eğitimi

Yavru köpek eğitimine başladığınızda, kazalar için hazırlıklı olun, sabırlı ve pozitif yaklaşımdan uzaklaşmayın. Bu, köpeğinizi eğitmede en önemli şeylerinden biridir ve bu nedenle, işe bir plan oluşturarak başlayın. Köpekler alışkanlıklarına bağlı hayvanlardır, bu yüzden mama yedikten, oynadıktan, şekerleme yaptıktan sonrası, eve kapatılmadan öncesi ve her çişini yapacak bir yer arayışına girmesi bu programa koymak için iyi zamanlardır. Doğru şekilde elimine ettiği her problem için köpeğinize bol bol övgüde bulunun. Hatta sonrasında verilecek bir ödül maması onu bir sonraki sefere daha iyi motive edecektir. Zamanla, yavru köpeğiniz nereye ve ne zaman gideceğini bilecektir. Bu noktada hiç bir yavru köpeğin mükemmel olmadığını unutmayın. Bir veya iki kez dağınıklığı sizin temizlemeniz gerekebilir. 

 

Köpeğinizi Sosyalleştirmek

Sosyalleşmenin anahtarı yavru köpeğinizin olabildiğince çok insan, mekan ve hayvanla iletişime geçmesini sağlamaktır. Köpeklerin sakallı veya eldiven takan insanlardan korktuğunu hiç fark ettiniz mi? Ya da arabaya girmekten korkan veya başka bir köpeği her gördüklerinde havlayan köpeklere ne dersiniz? Bu kişilik tuhaflıkları sosyalleşmeyle giderilebilir – özellikle köpeğimiz gençken.

 

VAN VETERİNER KLİNİĞİ 7/24 ACİL DOĞA  PET VETERİNER KLİNİĞİ

Van Doğa Veteriner Pet Kliniği Randevu

Online randevu alarak Van'da Doğa Veteriner Pet Kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yukarı Çık