WhatsApp
Telefon

İdrar ve Kan Testi

İdrar ve Kan Testi

İdrar ve Kan Testi

Van'da Edremit te Doğa Pet  Veteriner Kliniğimizde kedi ve köpekler için spesifik cihazlar kullanılmaktadır. Doğru teşhisler için kedi ve köpeklerin enzim ve kan değerlerine göre analizlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Kedi ve köpeklerde teşhise gitmek oldukça zordur. Bu zorlu yolda en büyük yardımcımız nitel ve nicel sonuç bulmamızı sağlayan laboratuvar araç ve cihazlarıdır. Kullandığımız bu cihazlar hayvanlarda enfeksiyon varlığını, organların yeterli çalışıp çalışmadığını, enfeksiyon kaynağının virüs, bakteriyel,parazitler, mantar gibi hastalık etkenlerinin teşhisi ve türünü belirlemede en büyük yardımcımızdır.

Van Edremit Doğa Pet Veteriner Kliniği misyon ve vizyonu gereği en iyi cihazlarla kedi ve köpeklere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamıştır.

Kan tahlillerini içinde barındıran; Hemogram analizleri, Cheekup tahlilleri, Dermatolojik bulgular ve deri kazıntısı, idrar analizi gibi her türlü mikroskobik vakaların yorumlamaları kliniğimiz bünyesinde yapılmaktadır.

I. Hemogram: Can dostumuzun genel sağlık durumu, aşı öncesi, kusma,ishal vb. şikayetlerde; enfeksiyon,anem,inflamasyon gibi kan hücrelerini etkileyen çeşitli bozuklukları teşhis etmek için yapılan testtir.

II. İdrar Analizi:Can dostumuzun idrar yapamama, idrar yaparken bağırma, kanlı idrar yapma vb. şikayetlerinde; böbrek hastalıkları, idrar yolları enfeksiyonu, taş oluşumu veya kristalleşme durumlarında yapılan testtir.

III.  Mikroskobik İnceleme:Deri, idrar, gaita, kan gibi numuneleri belirli semptomlara göre bakteri, virüs, mantar, idrar taşlarını teşhis etmede kullanılan cihazdır.

IV. Check- Up:Can dostumuza rutin olarak (6 ay- 1yıl) yapılması gereken; genel muayene, hemogram, biyokimya, röntgen gibi tetkiklerin yapılmasıdır. Özellikle geçmişte herhangi bir hastalık atlatmış veya operasyon geçirmiş ise mutlaka atlanmaması gereken taramadır.

V.Dermatolijik Bulgular ve Deri Kazıntısı: Can dostumuzda şiddetli kaşıntı, deride kepeklenme, kızarıklık vb. şikayetlerinde deri sağlığını anlamak açısından yapılan deri muayenesi ile birlikte gerekli görülen durumlarda deriden numune ve kazıntı alarak mikroskobik inceleme, wood lambası kullanımı, direk bakı, boyama gibi yöntemlere derideki; parazit, mantar, alerjiyi teşhis etmek amacı ile yapılan tetkiklerdir.

Van Edremit Doğa Veteriner Pet Kliniği Randevu

Online randevu alarak Van'da Edremit' te Doğa Veteriner Pet Kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yukarı Çık